Megélénkülni látszik a politikai élet Gútán, miután szárnyra kaptak a pletykák a jelenlegi polgármester lehetséges kihívójáról. Halász Béla egy név nélküli értesítésre reagálva üdvözölte a versenyhelyzetet, miközben értesülésünk szerint a Magyar Szövetség színeiben Koczkás Beáta mérkőzhet meg a városvezetői székért.
A gútai közéletet egy, a polgármester által közzétett név nélküli értesítés rázta fel ma este, amely szerint mégis akad jelentkező a polgármesteri posztra. Halász Béla közösségi oldalán meglehetősen magabiztosan, de a demokratikus versenyt üdvözölve reagált a hírekre.
„Bevallom őszintén, egy pillanatra már megijedtem, hogy nem lesz ellenfelem a polgármesteri posztért. De úgy tűnik, az elmúlt napok, hetek történései megtették a hatásukat. A madarak már azt csiripelik, hogy mégis lesz kihívó. Na végre!” – fogalmazott Halász.
A jelenlegi polgármester hozzátette, bár nem az a személy tűnik fel a horizonton, akire ő számított, a helyzetet teljesen természetesnek tartja. „Ez is demokrácia és ez így egészséges. Mi addig is dolgozunk tovább Gútáért, nyugodtan, eredményekkel, tiszta lelkiismerettel. A ’szövetségest’ pedig várjuk szeretettel. Mi készen állunk!” – zárta bejegyzését.
A Maszövi Országos Elnökség kezében a döntés
Bár Halász Béla bejegyzésében csak utalt a „szövetséges” kihívóra, információink szerint Koczkás Beáta neve merült fel lehetséges jelöltként.
Lapunk megkereste az érintettet is, hogy megerősítse vagy cáfolja az értesüléseket. Koczkás Beáta egyelőre óvatosan nyilatkozott a jelöltségével kapcsolatban, és a párt belső döntéshozatali mechanizmusára mutatott rá.
„A mi (Gúta kiemelt település) esetünkben majd az Országos Elnökség dönt erről” – nyilatkozta érdeklődésünkre Koczkás Beáta.
Az elkövetkező időszak nagy kérdése tehát az lesz, hogy a Magyar Szövetség országos vezetése rábólint-e Koczkás Beáta indítására, és valóban kialakul-e a Halász Béla által is várt választási küzdelem a gútai polgármesteri székért.
