Megváltoznak a vállalkozási lehetőségek a koronavírus-fertőzés időszakában is. Erről is szóltak az ország gazdasági szakemberei.
Újfajta vállalkozási modelleket szükséges átállni Szlovákiában. Eduard Heger pénzügyminiszter pénteki sajtótájékoztatóján arról szólt, hogy az ország vezető közgazdászaival való beszélgetés után kifejtette, akár a zöld gazdaság felé is elindulhat az ország. Egyelőre konkrét eredményekről nem számolt be, arról hétfőn kívánnak szólni.
Igor Matovič szlovák miniszterelnök újságírói kérdésre közölte, a cukrászdák megnyitása egyelőre nincs tervben, és javasolta, hogy akár másfajta működésüket kellene fontolóra venni.
„Megegyezhetnek a településbeli élelmiszerboltokkal a cukrászdák, hogy a termékeiket forgalmaznák. Fel kell találniuk magukat ahelyett, hogy csak az állami segítségre várnának” – fogalmazott a miniszterelnök.
Egyelőre nincs válasz arra, hogy a következőkben milyen vállalkozások nyithatnak ki.
forrás: net
