Egyre több az igénylő, a „Mézi”, azaz a helyi segítőközpont minden tőlük telhetőt megtesz értük.
Nagy kihívás mindenkinek a jelenlegi járványügyi helyzetben helyt állni, ám a rászorulóknak még nehezebb, a számuk is gyarapszik. Helyben a Mi Gútánkért Polgári Társulás határozta el jópár éve, hogy segítő kezet nyújt azoknak, akik kimerítettek minden lehetőséget a méltó élet kialakításához, ám még nem adták fel.
Éppen a nehézségeken enyhít a Kürti Mónika vezette lelkes kis csapat, bár a járvány jelentősen akadályozza őket, mégis erő felett próbálnak továbbra is segíteni a rászorulókon.
Mónika elmondta, 20-25 százalékkal nőtt a segítségkérők száma, ehhez igyekeznek idomulni.
„Nem könnyű helyzet, hiszen szigorú intézkedések vannak érvényben, mi is saját szabályrendszert alakítottunk ki, hogy egyáltalán tudjunk működni” – fogalmazott Kürti Mónika.
Januárban korlátozott rezsimben kinyitottak, a napi pékáru-adományok helyi pékségtől származnak, valamint két gútai hentesüzlet is bizonyos időközönként biztosít hurkát, kocsonyát és levescsontot. Mindezeket minden higiéniai előírást betartva szokták kiosztani. Korlátozott létszámban február 8-tól hétköznap 11:30 és 15:30 között személyesen is átvehetőek az adományok, ám szükség esetén a házhoz-szállítást is megoldják. Mónika hangsúlyozza, csak tárgyi adományokat osztanak ki, pénzbeli segítséget nem nyújtanak.
„Szigorú szabályokat hoztunk az Érsekújvári út 13 alatt lévő úgynevezett Mézi központunkban. Személyesen csak negatív teszttel lehet adományokért jönni. A kiszolgáló személyzetnek biztosítottunk szájmaszkokat, kesztyűket és még arcvédő műanyag pajzsot is – ez is szponzori adomány részünkre. Gyakran fertőtlenítünk, és a központunkhoz is úgy alakítottuk ki az utat, hogy csak egyesével tudjanak az épület előtti parkolóba jönni, ahol átadjuk az adományt. Az épületbe nem lehet belépni. A lefertőtlenített adományokhoz kesztyűs kézzel nyúlhatnak hozzá.”
Úgy mondja, hogy bár nőtt a rászorulók száma, az emberek adakozóbbak is, ezért több új támogatójuk van. Nekik köszönhetően ruházatból bőség van. Ezt általában zsákolva hozzák, amit szintén lefertőtlenítenek, mielőtt kibontanák és kiválogatnák a holmikat.
Tartósított élelmiszerből és higiéniai cikkekből azonban hiányt szenvednek, így e tekintetben várják a támogatásokat, hogy minden rászorulónak tudjanak segíteni.
A társulás telefonos elérhetőségén is lehet adományokat felajánlani: 0905 509 695
A kupakgyűjtés és az alumíniumdobozok gyűjtése is folytatódik.
„Hálás köszönetem mindenkinek, aki valamilyen formában támogatja a munkánkat, Gúta város vezetőségének, az adományozóknak. Nélkülük nem tudnánk a több tucat családnak és egyénnek segíteni. Ezen időszakban ezt még jobban ki kell hangsúlyozni!”
Gúta központjában áll egy hatalmas szív. Jelkép, amely jelzi, élnek a városban olyanok, akik a saját kényelmüket feláldozva segítenek a rászorulókon és minden erejükkel azon dolgoznak, lelkesen, hálát és köszönetet nem várva, ám mindenképpen megérdemelve, hogy minden időben támogassák polgártársainkat. Ez a mi Gútánk.
Fotók: Mi Gútánkért PT